Canım Anne

Örgü bebek takımı anlatım

Örgü bebek takımı anlatım

  Örgü bebek takımı anlatım

Modelin Yapilisi ÖN :
46 ilmek lacivert renk ile baslanacak. 2 sira harosa yapildiktan sonra düz örgüye beyaz renk ile geçilirken yanlardaki 3 er ilmeklik harosa lacivert renk ile 3 sira daha harosa olarak örülecek. Beyaz renk 4 sira örüldügünde üzerine 2 sira lacivert örülüp tekrara 4 sira beyaz ile örgüye devam edilecek.Bu arada kenardaki 3 ilmeklik harosa kisimlar toplam 5 sira olunca yanlardan 1 er ilmek artis yapilarak örgüye 48 ilmekle düz örgü olarak devam edilecek. Beden boyu 19 cm de kol evi oyuntusu için yanlardan 4 er ilmek kesilip beden boyu 29 cm de ön yaka oyuntusu için ortadan 6 ilmek, yanlardan bir kere 2, üç kere 1 ilmek kesilip omuzlarda kalan 12 ser ilmekler 1 düz 1 ters lastik olarak örülürken her bir omuzdaki lastige 2 adet ilik açilacak. Omuzlardaki lastik kisim 6 siraya ulastiginda ilmekler kesilerek ön parça bitirilecek.
ARKA :
46 ilmek lacivert renk ile baslanacak. Ön parçada yapilan islemler ayni sekilde tekrarlanacak. Beden boyu 32 cm de arka yaka ortasindan 8 ilmek yanlardan bir kere 4 er ilmek kesilip omuzlardaki 12 ser ilmek de 1 düz 1 ters lastik olarak 6 sira örülüp ilmekler kesilerek arka parçada bitirilecek.
KOL :
28 ilmek lacivert renk ile baslanacak. 2 sira harosa yapildiktan sonra düz örgüye beyaz renk ile geçilip 4 sira örüldükten sonra 2 sira lacivert örülüp örgü ayni siralarda çizgilerle devam ederken bu arada yanlardan 2 ilmek içerden alti kere 1 er ilmek artis yapilarak 40 ilmege ulasilacak. Artis aralari 6 sirada bir olacak. Kol boyu 24 cm de tüm ilmekler kesilerek kol bitirilecek.
YAKA :
Ön yaka için 32 ilmekten arka yaka için 28 ilmekten lacivert renk ile 2 sira harosa yapilip ilmekler yaka etrafina dikilecek.
CEP :
Lacivert renk ile 10 ilmek baslanacak. Her sirada yanlardan 1 ilmek içerden üç kere 1 er ilmek artis yapilarak 16 ilmege ulasilacak. Cep boyu 16 cm de 2 sira harosa yapilip ilmekler kesilerek cep bitirilecek.
ATKI :
Lacivert renk ile 21 ilmek baslanip 2 sira harosa yapildiktan sonra yanlarda 3 er ilmek harosa lacivert renk ile devam ederken, aradaki ilmekler 4 sira beyaz 2 sira lacivert olarak örülmeye devam edilecek. Atki boyu 94 cm e ulastiginda 2 sira harosa yapilip ilmekler kesilerek bitirilecek. Atki eni 14 cm olacak.
BERE :
Lacivert renk ile 54 ilmek baslanacak.4 sira harosa örüldükten sonra düz örgüye beyaz ile geçilip 4 sira beyaz 2 sira lacivert olarak 9 cm örüldükten sonra ilk sirada 3 ilmekte bir ilmek kesilecek. Ikinci sirada her 2 ilmekte bir 1 ilmek, üçüncü sirada her 2 ilmekte 1 ilmek, 4üncü sirada her ilmekte 1 ilmek kesilerek son sirada bütün ilmekler 2 ilmek birlikte kesilerek 8 ilmege inilecek. Bu ilmekler arasindan iplik geçirilerek tepe kismi büzdürülecek.
PATIK :
Lacivert renk ile 35 ilmek baslanacak. 5 sira harosa yapildiktan sonra yanlardan 14 er ilmeklik harosa kisimlar ayrilacak ortadaki 7 ilmek düz ögüye çevrilip örülürken bu arada her sirada yanlardaki 14 ilmeklik kisimlardan 1 er ilmek kesim yapilarak ve bu islem 5 kere tekrarlanarak patigin bilek kismina gelinecek. Kalan 25 ilmek 2 sira beyaz 2 sira lacivert olarak toplam 10 sira düz örülüp daha sonra ayni siralarda düz örgü üzerine ters örgü yapilarak ilmekler kesilerek patik bitirilecek. Patigin bilek kismina iki renk iplik bükülerek bagcik yapilacak.
BEBEK :
Lacivert renk ile 4 ilmek baslanacak. Örgü 4 sira beyaz 2 sira lacivert olarak örülürken yanlardan her sirada 1 er ilmek artis yapilarak 14 ilmege ulasilacak. En son yapilan artis üzerine 8 sira örüldükten sonra tepede 6 ilmek kalana kadar yanlardan 12 ser ilmek kesimler yapilacak. Beden üzerinde kalan 6 ilmek aralarindan artis yapilarak 11 ilmege ulasilacak. 4 sira örülüp yanlardan 1 er ilmek kesilerek 6 ilmege inilip, bu ilmekler de kesilip bitirilecek.
KOL ve BACAKLAR :
Kollar 11 er ilmekten 6 sira bacaklar 13 er ilmekten 6 sira örülüp bedene dikilecek.
SAÇLAR :
Lacicert renk ile degisik boyutlardaki iplikler bebegin basi üzerine dikilerek olusturulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın